Fotowoltaika Wrocław Pompy Ciepła Instalacja Fotowoltaiczna Panele Fotowoltaiczne z Montażem Twoje Ogniwa Firma Instalacyjna z Wrocławia Dolnośląskie Legnica Lubin Wałbrzych Leszno Jelenia Góra Ostrów Wielkopolski Zielona Góra Gorzów Wielkopolski Opole Poznań Łódź Katowice Konin Kalisz

Każdy ma inną definicję opłacalności

Do tego tematu można podejść na różne sposoby. Niemniej jednak najczęściej spotykaną definicją opłacalności instalacji fotowoltaicznych są kwestie ekonomiczne. Niejednokrotnie opłacalność oznacza bezpieczeństwo i ochronę przez podwyżkami za energię elektryczną. Prawidłowym podejściem do fotowoltaiki jest traktowanie takiego przedsięwzięcia jako inwestycji na przyszłość

Opłacalność w złotówkach

 Fotowoltaika znacząco wypływa na obniżenie kosztów utrzymania domu. Podstawowym czynnikiem opłacalności pod względem finansowym jest wysokość miesięcznej faktury za energię elektryczną. Weźmy na przykład średni rachunek domu jednorodzinnego w Polsce o wysokości 200 zł miesięcznie. Roczny koszt zakupu prądu to 2 400 zł. Zakładając niemożliwe, czyli stałą cenę za kWh w przeciągu 10 lat, koszt zakupu prądu dla takiego domu to 24 000 zł. Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki wpływające na koszt instalacji fotowoltaicznej, inwestycja pokrywająca zapotrzebowanie dla takiego domu ma wartość około 20 000 zł. Instalacja zarobi na swoje koszty po około 10 latach, a przez następne 15 lat (25 lat gwarancji) korzystamy z prądu za darmo. Co za tym idzie, rocznie nasz budżet domowy jest większy o 2 400 zł. Nawet przy stałej cenie za kWh, co jak wspomniane zostało wyżej – jest niemożliwe, inwestycja zdecydowanie się opłaci. Każdy z nas wie, że energia elektryczna z roku na rok drożeje, dlatego w naszych obliczeniach należy uwzględnić również to. Roczne podwyżki o 7 % są optymistycznym założeniem. Przy rachunku 200 zł miesięcznie, koszt zakupu energii elektrycznej przez następne 10 lat to 33 000 zł. Wracając do wartości takiej instalacji, około 20 000 czas amortyzacji na poziomie 6-7 lat jest opłacalny bez dwóch zdań.

Fotowoltaika = spokojna przyszłość ​

  • Dzięki produkowaniu i konsumowania własnej energii elektrycznej w zasadzie zapominamy o cenach za kWh. One zwyczajnie przestaje mieć znaczenie. Powoduje to bezwzględną ochronę przed podwyżkami cen za prąd.
  • Okres zwrotu inwestycji we własną elektrownie słoneczną będący na poziomie 6-7 lat zapewnia darmowy prąd przez ponad 20 lat.

Podsumowanie

Inwestycja w instalację fotowoltaiczną opłaca się zarówno ekonomicznie jak i pod względem bezpieczeństwa na przyszłość. Oczywiście aby tak było, zestaw MUSI być odpowiednio dobrany. Stąd bierze się nasz szczególny nacisk na odpowiednie przygotowanie zespołu naszych doradców oraz dostarczaniu komponentów o najwyższej jakości. Umawiając się na audyt z naszym doradcą możesz mieć 100 % pewności, że przygotowane rozwiązanie spełni warunki udanej inwestycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *